Ako prestať fajčiť?

Keď fajčíte, Váš organizmus si zvyká na to, že sa do Vášho tela dostáva nikotín. Ak prestanete náhle fajčiť, organizmus spustí signál, že sa dostal do stavu nikotínového hladu a dostaví sa silná chuť na cigaretu a abstinenčné reakcie. Cieľom biorezonančnej metódy je signál nikotínového hladu eliminovať. Na základe zvoleného programu na prístroji je elektródami, ktoré drží klient v rukách tento signál snímaný. Vďaka vzorke nikotínu je signál rozdelený na časť harmonickú a disharmonickú. Disharmonická časť je pomocou inverzie zrkadlovo obrátená a pôvodné rušivé signály, ktoré vyvolávajú nikotínový hlad u fajčiara sú eliminované. Takže prístroj vytvorí kruh KLIENT-PRÍSTROJ-KLIENT, výsledkom ktorého je fyzikálna eliminácia poruchového signálu. Tým dochádza k potlačeniu nikotínového hladu a k odblokovaniu fyzickej závislosti na cigaretách, k potlačeniu abstinenčných reakcií.

Priebeh terapie

Bezprostredne pred terapiou si klient zapáli poslednú cigaretu - nedoporučuje sa pred zákrokom fajčenie akokoľvek obmedzovať. Zbytok nedofajčenej cigarety spolu s popolom prinesie so sebou.

Celý proces trvá 45 minút. Deň pred, v priebehu a po terapii sa nesmie piť alkohol. V deň terapie sa nesmie piť káva a čierny čaj.

Chuť na nikotín mizne ihneď alebo za niekoľko hodín po terapii.

Aj keď má tato metóda vysokú účinnosť, je potrebné následne podporiť úspešnosť svojou disciplinovanosťou a zodpovednosťou, pretože antinikotínová procedúra neodstráni motorické zlozvyky (tj.napr. káva-cigareta, pivo-cigareta, cigareta po jedle ....atd.), ktoré si fajčiar vypestoval v priebehu dlhoročného fajčenie.

Preto sa odporúča:

  • neodnášať si domov zbytky cigariet
  • odstrániť nevyfajčené cigarety z dosahu
  • odstrániť popolníky a zapaľovače
  • na miesta, kde najviac dochádzalo k fajčeniu umiestniť vodu, žuvačky, oriešky ...
  • piť min.2 litre nealkoholických nápojov, hlavne vody denne (výrazným zvýšením prísunu tekutín do tela dochádza k vylučovaniu toxických látok z tela)