Candida

Candida je druh kvasiniek, ktoré sú zvyčajne udržiavané pod kontrolou, a preto nespôsobujú v tele žiadne problémy. Určité faktory však môžu spôsobiť, že sa táto huba rýchlo rozmnoží a vytvorí toxíny, ktoré napádajú imunitný systém a poškodzujú zdravé bunky v tele tým, že ich zbavujú kyslíka. Hlavnou príčinou kandidózy je oslabený imunitný systém, ktorý môže byť spôsobený: antibiotikami alebo inými liekmi, ktoré ničia črevnú flóru; podvýživa, ako je nadbytok cukrov a kyslých potravín alebo nedostatok enzýmov a jódu; nedostatočný vitamín D a melatonín; priveľa stresu a emocionálneho napätia; nepravidelné hladiny cukru a inzulínu či fajčenie. Medzi ďalšie faktory patrí priveľa glukózy v potrave a konzumáciou nedostatočne upraveného mäsa, pitím infikovanej vody alebo z pôdy. Candide sa darí v tkanivách a duktálnych štruktúrach, ktoré sú kyslé a odpudzujú kyslík, čo umožňuje fermentáciu.

Príznaky

Genitálna kandidóza môže spôsobiť bolesť genitálií, svrbenie a zápal, ako aj silné vaginálne výtoky. Candida v ústach tzv (drozd) môže spôsobovať biele škvrny na jazyku, na lícach, červenú kožu v ústach a hrdle. Niekto s kandidózou môže mať v anamnéze užívanie antibiotík a môže mať ďalšie príznaky, ako je nepravidelná menštruácia, problematické pohyby čriev, zápal prostaty, boľavé svaly, škvrny na očiach.

Ako môže Biorezonančná terapia pomôcť?

Možno to nie je príliš pekná myšlienka, ale naše telá sú plné baktérií a húb. Jednou častou kvasinkou, ktorá žije v našom tele, je Candida. Ak je Candida iba v malom množstve, potom to nie je príliš problematické, môže žiť celkom šťastne v ústach, na koži a v črevách.

Problémy sa však môžu objaviť, ak Candida začne nekontrolovateľne rásť, vtedy môže dôjsť k infekcii známej ako kandidóza. Nie je ani veľkým prekvapením že candida je spojená aj s oveľa vážnejšími plesňovými ochoreniami.

Jedna vec, ktorú si možno neuvedomujete, je to, že Biorezonancia môže pomôcť.

Pokiaľ ide o liečbu infekcií založených na Candide vo vašom tele, musíte sa porozprávať s lekárom, aby ste dostali správnu liečbu. Čo ak neviete, kde je problém? Jednoduchý test na zistenie candidy v tele sa dá vykonať aj pomocou prístroju Biocom Optima a dá sa presne určiť v ktorej časti tela sa nachádza.

Ide o to, že počas vašeho biorezonančného testu môžme zistiť, kde sú najviac postihnuté oblasti nakazené Candidou vo vašom tele. Po nájdení tohto miesta môžeme následne candidu eliminovať z tela nasledovnou terapiou a taktiež detoxikáciou organizmu ktorý len uľachčí vyviesť záťaž z organizmu.

Trochu viac o Candide

Existuje veľa dôvodov, prečo môže Candida vo vašom tele narastať na úroveň, ktorá môže spôsobiť problém. Jedným z najbežnejších dôvodov je to, že užívate antibiotiká, ďalším dôvodom je narušenie imunitného systému. Môžete tiež vidieť zvýšenie Candidy v dôsledku vášho životného štýlu, ako je napríklad vysoký príjem alkoholu a konzumácia stravy s vysokým obsahom rafinovaných cukrov a cukru.

Zvýšenie množstva tejto baktérie v tele môže spôsobiť množstvo symptómov alebo problémov. To sa môže prejaviť ústnou candidou (drozd), únavou, infekciou močových ciest, kožnými ochoreniami, problémy vo vašom tráviacom systéme a bolesti kĺbov. Aj keď nič z týchto vyžšie spomenutých anamnéz neohrozuje život, môže mať vplyv na to, ako sa cítite a vyberá si taktiež svoju daň aj vo vašom celkovom psychickom stave.