Depresia

Depresia je ochorenie celého organizmu. Nie je to teda slabosť, nedostatok vôle alebo sebadisciplíny. Vedie k pocitom smútku, beznádeje, k strate prežívania radosti, energie aj vôle.

Od bežného smútku alebo rozladenosti sa depresia líši najmä tým, že:

- Je intenzívnejšia a hlbšia ako smútok
- Trvá dlhšie
- Nepriaznivo ovplyvňuje našu výkonnosť

Depresia je choroba. To však neznamená, že v depresii je človek "nenormálny" alebo "bláznivý". Je však bez síl, energie, má smutnú náladu a vyčíta si to. Nemôže fungovať v každodenných záležitostiach. Nesústredí sa. Nedokáže sa radovať z vecí, ktoré ho predtým tešili. Cíti prázdno v duši.

Depresia je jedným z najčastejších problémov, ktoré ľudia v živote zažijú. U každého piateho človeka sa aspoň 1-krát za život objaví. Ženy ochorejú 2-krát častejšie ako muži.

Dôležité je aj to že depresia je liečiteľné ochorenie. Biorezonancia vie so 100 % určiť či človek trpí ochorenie. Niekedy stačí upraviť človeku minerálne látky ako je vápnik, horčík a telo sa dokáže harmonizovať už samo. Človek sa cíti hneď lepšie a nad vecou. Cíti ako keby sa mu uľavilo. Terapia skutočne pomáha. Bez liečby môžu príznaky trvať aj roky. Čím skôr sa liečba začne, tým skôr depresia odznie. Neliečená vedie k strate výkonnosti, k izolácii, k strate radosti zo života a výrazne zhoršuje celkový zdravotný stav, znižuje obranyschopnosť organizmu.

Typické príznaky depresie:

- Pretrvávajúca smutná, úzkostlivá alebo "prázdna" nálada
- Negatívny pohľad na seba a seba podceňovanie
- Pocity beznádeje, pesimizmu alebo bezmocnosti
- Seba obviňovanie a strata zmyslu života
- Strata záujmu a radosti
- Nespavosť, predčasné ranné prebúdzanie sa, alebo naopak nadmerná ospalosť a spavosť aj v priebehu dňa
- Strata chuti do jedla, výrazné zníženie váhy, alebo naopak prejedanie sa a priberanie hmotnosti
- Pokles energie, únava, malátnosť (jednoduché činnosti si vyžadujú nadmernú námahu)
- Nezáujem o sexuálny život
- Nadmerné polihovanie alebo posedávanie, neschopnosť prinútiť sa k činnosti, odkladanie činnosti
- Myšlienky na smrť alebo samovraždu, pokus o samovraždu
- Nespokojnosť, nervozita, nadmerná podráždenosť
- Obtiaže so sústredením sa, s pamäťou vôbec (našťastie prechodné) problémy s rozhodovaním

Depresívna nálada je však mnohokrát spôsobená iba nedostatkom serotonínu alebo noradrenalínu v nervovom systéme. Klasická medicína, rôzne zastaralé články na internete dokonca na wikipédií chcú ľudí stále presvedčiť, možno zavádzať, možno klamať, že anti depresíva sú stále najvhodnejšou formou liečby pokiaľ už alternatívne metódy ktoré môžu pomôcť nepomohli.

Alternatíve metódy alebo ako sa človek sám dokáže zbaviť depresii

Pravidelnosť a rytmus pri denných činnostiach:

- Kľudné rodinné rituály (spoločné stolovanie, výlety a pod.)

- Láskyplné vzťahy v užšej aj širšej rodine
- Dostatok priateľov
- Korektné vzťahy na pracovisku
- Plánovanie aktivít
- Určovanie priorít
- Pravidelný oddych (aktívny aj pasívny)
- Pravidelné ranné vstávanie s krátkym cvičením a vlažnou sprchou
- Dostatok príjemných zážitkov
- Dostatok pravidelného pohybu
-Čas na koníčky a záľuby
-Navštevovanie kultúrnych podujatí
-Dostatok vitamínov ktorý sa nachádza v zelenej zelenine, avokáde a pod.

Tu by som chcela poznamenať a vyzdvihnúť hlavne alternatívnu medicínu ktorá rokmi napredovala a či už ide o klasickú čínsku medicínu alebo inú alternatívnu terapiu musím usúdiť že účinky Biorezonančnej terapie sú vyhľadávané, uspešné a ba čo viac bez vedľajších účinkov.

Depresia je stále rastúci fenomén, smútok, strach, šťastie, nádej, človek je zrazený, stlačený, Má obavy, táto patologická diagnostika postihuje bohužiaľ stále viac mladých ľudí, veková skupina je medzi štyridsiatimi a päťdesiatimi rokmi, v roku 2020. Odhaduje sa, že depresia bude po kardiovaskulárnych chorobách druhým najčastejším ochorením dnešnej doby. Tak ako znovu získať celkovú pohodu?

V posledných rokoch môže mať životná kríza, neúspech, nespokojnosť, rýchli životný štýl výrazný vplyv na nárast prípadov rozšírenia depresie. Môžeme bezpečne hovoriť o fenoméne, ktorý dosiahol obrovské rozmery. Tu nám môže kvantová medicína na základe biorezonančnej terapii a vyváženej energetickej rovnováhe veľmi pomôcť.

Klasická medicína Vám predpíše analgetiká (potláča depresie) nezruší ich avšak v porovnaní s biorezonančnou terapiou prostredníctvom nemeckého prístroja Biocom Optima vás otestujeme nie len na depresiu, stres či iné patologické choroby ale dokonca Vám môže vytestovať ktoré podporné látky sú vhodné na správne fungovanie vášho organizmu.