Homeopatiká

Causticum - homeopatikum

Causticum sa vyrába fúziou minerálou a chemických prvkov. Je vyrobené zo zmesi haseného vápna a síranu draselného. Súbor prvkov spojených v harmónii. Takáto zlúčenia sa používa na odstránenie bradavíc a výrastkov na koži v blízkosti nechtov na rukách. Čo je veľmi zaujímavé, že je indikovaný u emocionálnych ľudí.

Osoby sú podľa všetkého precitlivené, vždy sa snažia pomôcť, láskavé.

Naopak, keď však majú rodinu sú prehnane starostlivé. Starajú sa nie len o svoju rodinu, ale aj o ľudí ktorý môžu trpieť a snažia sa pomôcť aj keď je to nad ich sily.

Napríklad konkrétnejšie:

Žena sa stará o svoje dieťa aj keď už je dospelé. Má väčšinou strach z moderného sveta, ktorý považuje za násilný a plný nebezpečenstva. Má problém niekedy až zaspať, ak si nie je istá, že všetci členovia rodiny sú doma. Dokáže byť niekedy až chorá ak niekto, koho miluje, je obeťou nehody, alebo ak dôjde k rodinnému smútku. Nemôže žiť v pohode, ak všetko nejde celkom dobre. Vo všeobecnosti je pesimistická až depresívna, toto precitlivenie vedie až k agresívnemu správaniu. Osoba, ktorá podporuje homeopatický liek Causticum je zraniteľnejšia, môže trpieť bradavicami na nose, na očných viečkach, ako sme už spomínali v blízkosti nechtov na rukách. Osoba môže trpieť nádchami zo zachrípnutím, neurologickými problémami, reumatickými bolesťami a pod...

Osoby sú však na druhej strane veľkými bojovníkmi, rebelmi, vnímajú krásu, umenie a prírodu.

Cantharis - homeopatikum

Homeopatiku vyrobené z hmyzu (tento chrobák sa nachádza na území Slovenska)

Podporný liek sa používa pri zápaloch obličiek, močového mechúra, zápaly v oblasti genitálií.

Osoby môžu trpieť až zvýšenou sexuálnou aktivitou, zápal obličiek, niekedy sa ťažko liečia popáleniny kože s pľuzgiermi, ekzémy, herpes, poštípanie hmyzom. Podráždenie môže byť na psychickej aj fyzickej úrovni. Osoby, ktoré potrebujú liek homeopatikum Cantharis môžu byť veľmi pracovitý, neustále v pohybe, v aktivite, no ktorá im môže spôsobiť chronickú únavu, súťaživosť.

Niekedy tieto osoby sú až nepokojní, hádaví, drzí či agresívny. Môže tu byť prítomná sexuálna túžba až mánia, ktorá niekedy neuľavuje ani po styku. človek môže byť až duševne zmetený!

Calcarea carbonica - homeopatikum

Homeopatikum calcarea carbonica je vyrobená z lastúry ustrice.

Lastúra ustrice tvorí fosforečnan vápenatý a jód, uhličitan vápenatý obsahuje 40 percent vápniku.

Fosforečnan je soľ kyseliny fosforečnej, vápnik je kov alkalických zemín.

Homeopatický prípravok sa získava rozdrvením medzivrstvy lastúry ustrice.

Človek pre ktorého by bolo dobré homeopatikum calcarea carbonica sa javí ako uzavretý no vo vnútri je mäkký. Navonok prejavuje svoju tvrdú stránku, že všetko zvládne, že mu nič nie je, hrá sa navonok že je v absolútnej pohode. Pokračuje vo svojom doterajšom živote. Okolie ho môže nútiť ísť sa zrelaxovať, no on to neberie príliš vážne.

Calcarea carbonica ak je chorá nechce za žiadnych okolností byť obeťou. Chce ukázať že je v poriadku za každej okolnosť a v každej situácii. Má strach ak by si okolie o nej mohlo myslieť že niečo nezvláda či nebodaj nedokáže. Nízke sebahodnotenie nebadáme na prvý pohľad pretože táto osoba je veľmi úspešná, svedomitá v štúdiu aj v zamestnaní. V detstve sú tieto osoby plaché, klapia zrak, držia sa za mamou v úzadí. Ako náhle sa uistí že mu nič nehrozí, začne sa bezstarostne hrať.

Na porovnanie tu je osobnosť ako Bella donna ktorá pri vstupe do nového prostredia hneď všetko skúma, objavuje až v nízkom veku a nadviaže bez problémov kontakt s novými ľudmi, dospelými.

Naopak osobnosť ktorá potrebuje toto homeopatikum sa bude venovať svojej hre či aktivite, bude načúvať všetko o čom sa bavia dospelí.

Toto dieťa nie je vôbec problémové, agresívne, neubližuje deťom ani dospelým.

Nedostatok tohto homeopatika môže sa vyskytnúť problém s kosťami zo zubami hlavne z rastom u malých detí. Deti sú skôr bacuľatejšie, medzi ich obľúbené jedla patria cestoviny a iné múčne jedlá. Fyzická námaha je pre nič náročná, majú zväčša ochabnuté svalstvo. Môžu sa u nich vyskytnúť rôzne strachy ako z duchov, z tmy, z pavúkov a pod...

Myslenie je zväčša magické, inklinujú k duchom, kúzlam, poverám...

Avšak tieto osoby sú zodpovední pracovníci, plnia si svoje povinnosti a pilne sa pripravujú do školy. Pre ich prílišnú disciplínovanosť a ctižiadostivosť si môžu nechať si na seba naložiť priveľa.

Uvedené homeopatické prípravky dávajú organizmus do harmónie a pohody avšak aj skúseného odborníka či alternatívneho liečiteľa stojí nemalé úsilie pochopiť kto aké homeopatikum potrebuje a vyriešiť bio harmonickou ličbou daný problém.